czwartek, 29 sierpnia 2013

VINCENT. V. SEVERSKI "Niewierni"


Po przeczytaniu "Nielegalnych" z niecierpliwością czekałam na następną książkę tego niezwykłego autora. Bo Severski wie, o czym pisze. To człowiek, który wiele lat przepracował w służbach specjalnych.
"Niewierni" to kontynuacja poprzedniej powieści. Na szczęście są tam ci sami bohaterowie, Konrad, Sara, mój ulubieniec Marcin.
Grupa Konrada ma do rozwiązania następną zagadkę. Tajemnicze spotkanie kilku mężczyzn w pokoju Hotelu Marriott uruchamia lawinę wydarzeń. Chodzi o zagrożenie atakiem terrorystycznym. Zaczyna się wyścig z czasem. Jak się skończy, przeczytajcie sami.
Powieść rewelacyjna. Wartka akcja, intrygi, pozornie dziwne powiązania, tajemnice. To wszystko powoduje, że książki nie daje się odłożyć. Usiłujemy układać z pozornie niepowiązane wydarzenia w jedną całość i okazuje się, że wszystkie one tworzą idealnie ułożone puzzle.
Severski pisze z ogromnym rozmachem. Prowadzi nas przez wiele krajów. Akcja dzieje się na Kaukazie, w Jemenie, Irlandii, Szwecji i Polsce. Dodatkowym atutem tej świetnej powieści jest wnikliwe pokazanie mentalności ludzi islamu, bojowników Al-Kaidy. Autor pokazuje również różnice w mentalności Rosjan, Czeczenów.
"Niewierni" to powieść sensacyjna, ale na najwyższym poziomie. Możemy być dumni, że mamy takiego autora. Gorąco polecam i uprzedzam, że jest to książka niebezpieczna. Wciąga , nie pozwala się od siebie oderwać, co grozi kilkoma nieprzespanymi nocami. Ale warto.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz