sobota, 31 sierpnia 2013

GAJA GRZEGORZEWSKA "Grób"


Świetny kryminał. Fantastyczna wzbudzająca ogromną sympatię, choć ekstrawagancja bohaterka Julia. Drobna, ładna blondynka, zakochana bez wzajemności w inspektorze Aaronie Goldenthalu, prywatny detektyw, dziewczyna bardzo emocjonalna, trochę łobuzica, z poczuciem humoru przypadnie do gustu każdemu czytelnikowi. Akcja powieści wciąga od pierwszych stron.
Na krakowskim,cmentarzu ma miejsce odrażająca zbrodnia, na trop której Julia wpada (w dosłownym znaczeniu tego słowa) przypadkowo. Przekazuje swojemu byłemu kochankowi ważne informacje. Ku niechęci współpracownika Aarona Julia domaga się wiadomości o prowadzonym śledztwie. Jednocześnie kobieta zostaje zatrudniona do wyjaśnienia sprawy rodzinnej przez lokalnego biznesmena mającego - jak wieść niesie - wiele wspólnego z nielegalnymi działaniami. Julia angażując się w obydwie sprawy zmuszona jest do tego, by mentalnie wrócić nastoletnich czasów. Musi także stanąć twarzą w twarz z przeszłością.
Powieść bardzo mocna, momentami drastyczna, ale napisana świetnym językiem. Widać talent i mistrzowskie pióro pisarki. Gorąco polecam.

KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYDAWNICTWO EMG
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz