sobota, 31 sierpnia 2013

JACEK SKOWROŃSKI "Zabić Zniknąć Zapomnieć"


Okładka i tytuł sugerowały, że biorę do ręki kryminał. Tymczasem, ku mojemu zaskoczeniu i nie ukrywam radości dostałam wspaniałą powieść. Trudną, drastyczną, pełną trupów ale miałam okazję przeczytać fascynującą historię o człowieku. Płatnym zabójcy. Jednak bohater wzrusza, budzi sympatię. To chłopak wychowany w bidulu, przez całe życie sterowany przez innych, nie umiejący odnaleźć się w normalnym świecie.
Jest tropicielem, ale i zwierzyną, umie poruszać się w labiryntach przestępczego świata, ale wie, że każdy błąd, każdą chwilę nieuwagi musi przypłacić życiem. Jednak Rafał
( to jedno z imion bohatera tej powieści) wzbudza sympatię, współczucie. On bardzo chce normalnie żyć, ale nie potrafi i nie pozwalają mu na to mocodawcy. To jest opowieść o zmarnowanym życiu, ale też o miłości, potrzebie bliskości i o tym, że wredny los lubi czasami zataczać koło. Autor bardzo pogłębił psychologicznie swoje postacie. Mistrzowsko poprowadził akcję powieści, nie pozwalając czytelnikowi oderwać się od niej nawet na chwilkę. Ale najistotniejsze, że tej książki nie można spokojnie odłożyć. Ona najpierw zaciekawia, potem zmusza do myślenia. Cieszę się, że mamy tak wspaniałego pisarza jak Jacek Skowroński. A powieść polecam i to bardzo gorąco. Przeczytajcie koniecznie.

KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYDAWNICTWO PRÓSZYŃSKI i S-ka
 

1 komentarz:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń