piątek, 30 sierpnia 2013

Joanna Szrras "Garet dorasta"


Zabawna historia wyrośniętego szczeniaka oraz innych zwariowanych lokatorów pewnego domu, w którym właśnie rozpoczyna się generalny remont. Od tej pory i świat, i dom stanęły na głowie. Uwaga! Nie do czytania w miejscach publicznych; salwy śmiechu mogą wywołać panikę wśród otoczenia.
"Pewnego dnia w naszym domu pojawił się kudłaty, arogancko pewny siebie szczeniak, w którym tkwiło błogosławione przekonanie, nieobce niejednej jednostce ludzkiej ? Jestem największym darem dla świata. Mały Garet, z pełnoobjawowym ADHD, lękiem separacyjnym i nieprawdopodobną pomysłowością, konsekwentnie obracał nasz dom i zdrowie psychiczne w ruinę. Był tak absorbujący, że niepostrzeżenie zmieniał strukturę rodziny, burząc wieloletnie nawyki i wydobywając z nas zarówno najgorsze, jak i najlepsze cechy. - Joanna Szarras
Książka dla tych co mieli psy, maja psy i zamierzają mieć psy, czyli prawie dla wszystkich. Autorka zaprasza nas do swojego domu, gdzie mieszka z mamą i córką. Wszystkie trzy kobiety to istoty o bardzo silnych osobowościach. Ale najsilniejszą jednostką w domu jest oczywiście nasz polski Marley, czyli Garet. Bohaterka walczy z remontem, fachowcami, domem, który robi jej na złość i wszędobylskim, mającym setki pomysłów psem. Napisane z niesamowitym poczuciem humoru, dystansem do siebie i świata. Prezent, który wprawi w domy humor nawet największego smutasa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz