piątek, 30 sierpnia 2013

ANNA RYBKOWSKA "JEDNYM TCHEM"


Miłość może istnieć tylko w połączeniu z wolnością. Uzależnienie od uczucia robi z nas niewolników.
To motto oddaje przesłanie powieści Anny Rybkowskiej.

Bohaterka Natalia, żona Mateusza i matka czwórki dzieci. Wiliam Barlow to Londyńczyk, znany niemal na całym świecie jako wokalista, instrumentalista i frontman rockowej grupy. Wydaje się, że losy Natalii i młodszego od niej Marlowa nigdy nie mogą się zbiec. Jednak Wiliam ulega zafascynowaniem kobietą z obrazu, którą okazuje się Natalia. Są bardzo różni, ona matka, żona , ułożona poznanianka, on balansujący na granicy jawy i snu, nie stroniący od wszelkiego rodzaju używek i sponsorowany przez bogatą kobietę. Los decyduje za nich. Spotykają się i zostają owładnięci wręcz chorym, a jednocześnie skazanym z góry na niepowodzenie uczuciem.
W tej wielowątkowej powieści, autorka dała nam wiele przesłań. Zastanawia się nad granicami wolności, człowieczeństwa, miesza dobro ze złem, jednocześnie robiąc to z ogromną klasą i dystansem.
Powieść czyta się jednym tchem. Nie jest to typowy romans, to fascynująca powieść o miłości,namiętności, ale także szaleństwie, uzależnieniu, prowadzącym niekiedy do okrucieństwa. Czyta się świetnie, a jednocześnie jest mądra książka, z bardzo ważnym przesłaniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz