sobota, 31 sierpnia 2013

AGNIESZKA KRAWCZYK "Dziewczyna z aniołem"


Agnieszkę Krawczyk do tej pory kojarzyłam z powieściami pełnymi humoru. Jej "Morderstwo niedoskonałe" jest książką, do której wracam, kiedy chcę sobie poprawić nastrój.
"Dziewczyna z aniołem" mnie zaskoczyła. To mocny, czasem bardzo naturalistyczny kryminał dziejący się u schyłku lat 50-tych w Krakowie. Zostaje zamordowana młoda dziewczyna, uczennica, Iwona Horn, córka peerelowskiego prokuratora. Powieść jest retrospekcją. Owe tragiczne wydarzenia wspomina u schyłku życia Filip, kolega i jednocześnie chłopak zakochany w Iwonie.
Przenosimy się do Krakowa tamtych lat, do czasów trudnych i mrocznych. Bohaterowie często nieświadomie są zdeterminowani przeszłością swoich rodziców. Czasy, w którym przyszło żyć bohaterom też nie były łatwe. PRL, służby bezpieczeństwa, milicja, donosiciele. Tajemnice, dziwne wydarzenia. Nie będę streszczać książki, ponieważ odebrałabym czytelnikom przyjemność czytania, a naprawdę warto. Fantastycznie poprowadzona akcja, niepowtarzalny styl autorki, brak dłużyzn i wciągające wątki, sprawiają, że jest to naprawdę świetny kryminał. Gorąco polecam.

KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYDAWNICTWO SOL

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz