piątek, 30 sierpnia 2013

Agnieszka Lingas-Łoniewska "Szósty"


Postanowiłam trochę Was przestraszyć i dodać mocny kryminał Agnieszki Lingas- Łoniewskiej "Szósty"

Akcja powieści rozgrywa się na Śląsku, gdzie seryjny morderca poluje na młode, zielonookie blondynki. Uzyskał on przydomek ,,szósty’’, ponieważ swoje ofiary więzi przez sześć dni, by następnie niczym kat odebrać im życie.

,,W szóstym dniu Bóg stworzył człowieka - mężczyznę i kobietę. W szóstym dniu... odbiorę ci życie, bo ja jestem twoim bogiem..."

Śląska Grupa Śledcza pod dowództwem Marcina Langera prowadzi dochodzenie w tej sprawie, lecz ciągle brak jakichkolwiek tropów. Zwracają się o pomoc do najlepszego profilera (Alicji Szymczak), który być może będzie w stanie wytypować znaczące cechy psychopatycznego szaleńca i tym samym przyczyni się do przełomu w śledztwie. Niestety liczba ofiar w zastraszającym tempie wzrasta, zaś sprawca jawnie bawi się ze wszystkimi w kotka i myszkę. Inspektor Langer zmaga się, więc nie tylko z problemami w pracy, lecz również z narastającym uczuciem do Alicji, z którą czuje dziwną więź, a to za sprawą pewnych wydarzeń z przeszłości. Co zdarzyło się kilka lat temu, że przeznaczenie ciągnie tych dwojga do siebie i czy uda się pochwycić seryjnego mordercę, który już ma kolejną ofiarę na oku a jest nią… zobaczcie sami.

Szczerze i bardzo gorąco polecam przeczytać kryminalno-obyczajową powieść ,,Szósty’’. Jeśli lubisz sensacje, adrenalinę, zbrodnie, tajemnice, walkę z przeznaczeniem, gorące uczucia i cały szereg innych wielkich emocji, ta książka jest dla ciebie. Ale uważaj! Ona działa jak narkotyk, raz tylko ją zażyjesz i wpadniesz w nałóg uzależnienia od twórczości Agnieszki Lingas Łoniewskiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz