wtorek, 9 grudnia 2014

ANDERS ROSLUND, BORGE HELLSTROM „DWAJ ŻOŁNIERZE”


 KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYDAWNICTWO ALBATROS.

„Dwaj żołnierze” to szósty tom cyklu kryminalnego, którego bohaterem jest inspektor Ewert Grens. Tym razem udajemy się na przedmieścia Sztokholmu, gdzie prawo nie dociera. Handel narkotykami, wojny gangów. Dzielnicą rządzą młodociani przestępcy, mieszkańcy są zastraszeni. Na czele jednego z gangów stoją dwaj przyjaciele z dzieciństwa, „bracia krwi”, z których jeden siedzi w więzieniu, a drugiemu udaje się unikać sprawiedliwości. Wspólnie przygotowują akcję, która ma wstrząsnąć całą Szwecją. Okazuje się, że nawet więzienne mury nie stanowią żadnej przeszkody.
Młodych bandziorów obserwuje José Pereira, kierujący wydziałem do spraw zwalczania przestępczości zorganizowanej. Tymczasem inspektor Ewert Grens bada sprawę porwania strażniczki więziennej. W incydent zamieszani są młodociani przestępcy. Już wkrótce Grens i Pereira połączą siły, a tym samym zostaną wciągnięci w wir dramatycznych wydarzeń.
Czy pozostaną one bez wpływu na ich życie?...
I czy uda im się udaremnić diabelski plan przestępców?
Tematyka – co od razu przyznaję – nie z mojej bajki. Jednak powieść napisana została bardzo sprawnie, wartkim, wciągającym językiem. Bez dwóch zdań: trzyma w napięciu. Postacie żywe, umiejętnie zobrazowane, przekonujące. A cała seria już od dawna szczyci się statusem bestsellerowej. Jestem pewna, że wielu czytelniom się spodoba.
Polecam amatorom mocnych wrażeń.

(Anna Klejzerowicz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz