Czytane Kotem. I nie tylko...

Franio. 15 kilo pazurów, mięśni i futra przyprawione nietypową wyobraźnią. Lubi bawić się drobiazgami takimi jak metr gazrurki, ewentualnie zdemontować metr kwadratowy podłogi. Poza tym lubi czytać, chociaż nie zawsze dzieli się z ludźmi wrażeniami z lektury.
A tu można znaleźć garść jego przemyśleń na ten temat:
"List z powstania" - Anna Klejzerowicz 
"Wyszedł z domu i nie wrócił" - Iwona Mejza











Kropka - delikatna, eteryczna istotka wydająca z siebie czasami przeraźliwy wrzask, by pokazać, kto rządzi w domu; surowa recenzentka moich zachowań przy czytaniu, co sumiennie opisuję w "Recenzjach z Kropką"; przede wszystkim: kocia dama.








Nana - kundelek rasy mniej więcej wiejskiej. Przybrana siostra Pumy. Nie ma specjalnych ambicji literackich a mimo to jest współautorką "Fizyki Psa". Obecnie współpracuje przy cyklu felietoników "Pisane psem i kotem". Współodkrywca Zjawisk Piesiuchowych (czyli anomalii w fizyce Newtonowskiej zdarzających się tam, gdzie pies ma coś do powiedzenia).







Puma vel Pumiasta vel Pumianna vel Pumidło vel Pumianek vel Pumkwistador. Niestrudzona badaczka wszystkiego, podróżniczka (jej Wielkie Pumowe Wyprawy Zdobywcze noszą wspólna nazwę Pumkwisty), przybrana siostra Nany, mistrzyni zapasów (i zapiesów). Potrafi czytać ale uważa, że ludzie nie potrafią pisać. Od czasu do czasu studiuje ludzką taktykę wojskową po to, by przekonać się, że sama już to odkryła. Chwilami zażenowana oczekiwaniami Nany, razem z którą pracuje nad cyklem "Pisane psem i kotem". Podjęła się dokończenia "Metafizyki Kota" i "Kocich opowieści", których nie zdołał ukończyć Farel.








Farel. Nieżyjący już niestety mistrz kot-fu i nauczyciel filozofii stoickiej oraz tao. Miłośnik literatury miękkiej i potrzebnej natychmiast. Inicjator i współautor "Kocich opowieści" oraz wielu komiksów, między innymi "Wiórki", "Bartka i Chlorofila" oraz "Kotka Mamrotka". Pod koniec życia rozpoczął pracę przy "Metafizyce Kota".
Zwolennik przerabiania ceramiki na dźwięk i skorupy oraz łapkizmu w plastyce (Łapkizm - kierunek w malarstwie akwarelowym charakteryzujący się przemyślanym stosowaniem wzorów kociej łapy w kompozycjach malarskich).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz